نمایندگی تعمیر دوربین و لنز نیکون در ایران
تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین

برگشت به صفحه نخست
مقالات
تعمیر دوربین نیکون Nikon D6 در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به مدیریت عمران قاسمی
تلفن تماس از سراسر ایران 1438 ( بدون کد )
نشانی نمایندگی تعمیر دوربین نیکون در ایران : تهران ؛ خیابان جمهوری ؛ بعد از سه راه جمهوری ؛ خیابان رازی , کوچه یاسمن , پلاک 1
دوربین نیکون Nikon D6 یک دوربین DSLR حرفه ای است که به طور خاص برای عکاسی ورزشی وعکاسی از صحنه های اکشن و پر تحرک طراحی شده است .

در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 20 مگاپیکسلی CMOS به همراه پیشرفته ترین سیستم اتوفوکوس ساخت نیکون استفاده شده است .

سیستم اتوفوکوس 105 نقطه ای این دوربین از نوع تمام کراس است و از سه سنسور مجزا برای پردازش عملکرد اتوفوکوس در آن استفاده می شود .

بنا بر اعلام کمپانی نیکون این دوربین قادر به انجام فوکوس در شرایط کم نور تا -4.5EV است .

همانگونه که انتظار می رود ؛ دوربین نیکون D6 از یک بدنه به شدت محکم و مقاوم در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است و دو درگاه کارت حافظه XQD/CFexpress به همراه درگاه اتصال به شبکه ؛ درگاه USB 3.2 و قابلیت اتصال با Wi-Fi + Bluetooth ؛ از دیگر ویژگی ها و امکانات این دوربین به شمار می آیند .
ویژگی های اصلی دوربین نیکون Nikon D6 عبارتند از
نوع بدنه : DSLR بزرگ
سنسور CMOS از نوع فول فریم 21 مگاپیکسلی
دامنه حساسیت ایزو در محدوده 100 تا 102400
حداکثر سرعت شاتر تا 8000/1 ثانیه
فرمت تصویر برداری MPEG-4, H.264
دو درگاه کارت حافظه از نوع Dual XQD/CFexpress

این دوربین به عنوان یک ابزار کاملا حرفه ای که به زودی در دسترس عکاسان ورزشی , خبری و سایر ژانر های پر تحرک قرار می گیرد ؛ یک دوربین مقاوم و پر سرعت و با کیفیت نسبتا بالا است و اگر چه انتظار نمی رود تا مرز های خاصی را فناوری تولید دوربین های DSLR جابجا نماید اما به هر روی دوربین Nikon D6 بسیاری از نیاز های عکاسی در سبک های پر تحرک را بر طرف می نماید.

در درون بدنه دوربین نیکون Nikon D6 از یک سنسور 20.8MP استفاده شده است که رزولوشن شبیه به دوربین قدیمی تر نیکون D5 را ارایه می دهد اما استفاده از پردازشگر جدید Expeed 6 موجب شده است تا این دوربین سرعت عکاسی 14fps در زمان به کار گیری لنز های مانت E را به دست آورد .
یکی از بزرگترین تغییرات به وجود آمده برای کاربران نهایی سیستم اتوفوکوس کاملا جدید دوربین نیکون D6 می باشد. اگر چه تعداد نقاط فوکوس این دوربین از 153 به 105 نقطه کاهش یافته اند اما تمامی این نقاط فوکوس قابل انتخاب بوده و تمامی آنها دارای حالت کراس می باشند .

بر آیند فناوری اتوفوکوس به کار رفته در این دوربین آن خواهد بود که سطح پوشش اتوفوکوس در این دوربین به میزان 6/1 برابر متراکم تر از دوربین نیکون D5 است و تعداد 15 نقطه فوکوس مرکزی در این دوربین با F8 سازگار می باشند .

نکته قابل توجه آنجا  است که نقطه فوکوس مرکزی در دوربین نیکون D6 قادر به تشخیص نقطه فوکوس در شرایط کم نور تا -4.5 EV می باشد .بر خلاف دوربین نیکون D5  ؛ این مدل جدید تر به عنوان یک دوربین حرفه ای از  فایل های تصویری Compact Flash پشتیبانی نمی کند و در عوض دو درگاه کارت حافظه XQD / CFExpress برای این دوربین در نظر گرفته شده اند .

این دوربین دارای قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث است و گزینه GPS داخلی نیز برای آن در نظر گرفته شده است . درگاه اتصال به شبکه دوربین نیکون D6 از سرعت انتقال 15 درصد سریعتر از مدل های قبلی برخوردار است
تعمیر دوربین نیکون  در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس از سراسر ایران 1438 ( بدون کد )
نشانی نمایندگی تعمیر دوربین نیکون در ایران : تهران ؛ خیابان جمهوری ؛ بعد از سه راه جمهوری ؛ خیابان رازی , کوچه یاسمن , پلاک 1