نمایندگی تعمیر دوربین و لنز نیکون در ایران
تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین

برگشت به صفحه نخست
مقالات
تعمیر دوربین نیکون
Nikon P950
تعمیر دوربین نیکون Nikon P950 در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به مدیریت عمران قاسمی
تلفن تماس از سراسر ایران 1438 ( بدون کد )

دوربین نیکون Nikon Coolpix P950 یک دوربین کامپکت مگا-زوم است که در فناوری ساخت آن از یک لنز 24-2000mm و استابیلایزر با قدرت 5/5 استاپ کاهش لرزش  استفاده شده است .

حداقل فاصله مورد نیاز برای فوکوس دهی این دوربین تنها 1 سانتیمتر است و در درون بدنه آن از یک سنسور 16 مگاپیکسلی با قابلیت ثبت فایل های RAW استفاده شده است .

این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K/30p است و درگاه ورودی میکروفون ؛ امکان انجام صدا برداری با کیفیت همزمان با فیلمبرداری را فراهم آورده است .

ویزور الکترونیکی ؛ صفحه ال سی دی چرخان و قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث ؛ از دیگر ویژگی های این دوربین به شمار می آیند.
ویژگی های اصلی دوربین نیکون Nikon Coolpix P950 عبارتند از :
 
قدرت زوم 83X معادل با فاصله کانونی 2000-24
استابیلایزر با قدرت 5.5EV
سنسور 16MP 1/2.3" CMOS
صفحه ال سی دی باز شونده با کیفیت 3.2”, 921k
ویزور الکترونیکی OLED با کیفیت 2.4M نقطه
فیلمبرداری با کیفیت 4K
حداقل فاصله فوکوس دهی 1 سانتیمتر در فاصله کانونی 24 میلیمتر
سرعت عکاسی متوالی تا 7 فریم بر ثانیه
 ISO 100-1600
تصویر برداری RAW
طول عمر باتری برای 290 شات عکس
این دوربین سوپر زوم پر قدرت از بدنه ای با حجم کوچک و کاربری آسان برخوردار است و البته با قیمت بالاتر نسبت به دوربین های هم رده خود ؛ امکانات بسیار بیشتری را نیز ارایه می دهد .

دایل کنترل اصلی دوربین نیکون P950 در سمت راست بالای بدنه آن  بالا قرار دارد و به راحتی در دسترس می باشد .

دایل کنترل دوم دوربین نیز  در قسمت عقب وجود دارد ، و در صورت تمایل هر دو این دایل ها  ، کنترل کامل نوردهی دستی دوربین را امکان پذیر می نمایند .
دوربین نیکون P950 در حالت JPEG و در بسیاری از موقعیت ها عملکرد قابل قبولی دارد . در ایزو (100-400) مشکل نویز مشاهده نمی شود و گزینه کاهش نویز تصویر در ایزو های پایین , تصاویر با جزئیات مناسب را ارایه می دهد .
 
در نرخ ایزو بالا ؛ مشکل ایجاد نویز ؛ یک مسئله جدی است و در صورتی که قصد کراپ کردن تصویر را نداشته باشید ؛ تا ISO 1600 و با کمک سیستم کاهش نویز داخلی دوربین ؛ نتایج نسبتا خوبی را به دست می آورید .

اما در هر صورت ؛ مسئله اصلی این است که در درون بدنه دوربین نیکون p950 از یک سنسور کوچک 16 مگاپیکسلی استفاده شده است و این سنسور برای ارایه تصاویر مورد استفاده در کامپیوتر و یا چاپ عکس در سایز نسبتا کوچک کاربرد دارد . اکنون به لطف توانایی ثبت تصاویر RAW ، عکس های جدی تر و با امکانات بالاتر را در ایزو بالا می توان به دست آورد.
تعمیر دوربین نیکون 
در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس از سراسر ایران 1438 ( بدون کد )
نشانی : تهران ؛ خیابان جمهوری , بعد از سه راه جمهوری ؛ خیابان رازی , کوچه یاسمن , پلاک 1