نمایندگی تعمیر دوربین و لنز نیکون در ایران
تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین

برگشت به صفحه نخست
مقالات

​​تعمیر دوربین نیکون
Nikon Z5

تعمیر دوربین نیکون Nikon Z5 در تعمیرگاه مرکزی دوربین نیکون به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس با نمایندگی تعمیر دوربین نیکون 1438 ( بدون کد ) از سراسر ایران

دوربین نیکون Nikon Z5 یک دوربین میرورلس فول فریم سطح مبتدی است و هدف از طراحی آن استفاده از سوی افراد مبتدی بوده است. این دوربین دارای شباهت های بسیار زیادی با مدل پیشرفته تر نیکون Z6 است اما در هر صورت در فناوری و طراحی تولید آن از یک سنسور 24 مگاپیکسلی شبیه به سنسور به کار رفته در دوربین نیکون D750 استفاده شده است . برخلاف سایر دوربین های سری Z در تولید دوربین نیکون Z5 از سنسور بدون BSI استفاده شده است اما نکته قابل توجه آن است که سنسور موجود در این دوربین استابیلایزر 5 محور داخل بدنه را به همراه خود می بیند .

کارشناسان نمایندگی تعمیر دوربین نیکون ؛ Nikon Z5 را یک دوربین مخصوص عکاسی می دانند که در عکاسی از سوژه های ثابت عملکرد قابل قبولی را ارایه می دهد. این دوربین در هر دو فرمت RAW و JPEG تصاویری با کیفیت نسبتا مطلوب را ارایه می دهد و در هر شرایط جزئیات کامل تصاویر را می توان مشاهده نمود .

طراحی و ساختار بدنه این دوربین شبیه به سایر دوربین های سری Z است اما باید توجه داشته باشیم که به جای آلیاژ منیزیم در تولید بدنه این دوربین از پلاستیک استفاده شده است . با این وجود ؛ دوربین نیکون Z5 همچنان یک دوربین سبک و کم حجم است و در درون دست کاربر احساس راحتی کار با یک دوربین تقریبا حرفه ای را به وجود می آورد .

ویزور الکترونیکی OLED در دوربین نیکون Z5 دقیقا همان ویزور موجود در مدل پیشرفته تر Z6 است و شفافیت کافی برای عکاسی با ویزور در محیط های بسیار پر نور را به وجود می آورد. صفحه ال سی دی پشتی این دوربین نیز دارای قابلیت لمسی بوده و از حالت بازشوندگی به سمت بیرون نیز برخوردار است . کنترل منو ها و تنظیمات و کنترل دقیق نقطه فوکوس بااستفاده از عملکرد صفحه نمایش لمسی برای این دوربین در نظر گرفته شده است و این یکی از ویژگی های پیشرفته در دوربین نیکون Z5 به شمار می آید .

دوربین نیکون Nikon Z5 را یک دوربین با قابلیت کاربری آسان باید بدانیم که به آسانی امکان عکاسی سطح بالا را در اختیار افراد مبتدی قرار می دهد . سیستم منو و تنظیمات داخلی این دوربین بسیار مشابه با سایر دوربین های DSLR ساخت کمپانی نیکون است و اگر پیش از این با یکی از دوربین های نیکون کار کرده باشید ؛ در پیدا کردن تنظیمات داخلی نیکون Z5 مشکلی نخواهید داشت . اما در هر صورت ساختار منو و تنظیمات نیکون Z5 همان منو های آشنا در دوربین های نیکون است .

دوربین نیکون Nikon Z5 دارای قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4k است اما در این رزولوشن ضریب کراپ نسبتا سنگینی را اعمال می کند و با توجه به این حالت ؛ در کیفیت 4K تصاویری با نمای بسته تر را در اختیار خواهید داشت. همچنین این دوربین قادر است تا فیلمبرداری با کیفیت 1080 را به صورت بدون کراپ انجام دهد و در این رزولوشن دقت فوکوس و جزئیات تصویر را به نحو موثر تری می توان به دست آورد .

تعمیر دوربین نیکون Nikon Z5 در مرکز تعمیر دوربین نیکون به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس با نمایندگی تعمیر دوربین نیکون 1438 ( بدون کد ) از سراسر ایران