نمایندگی تعمیر دوربین و لنز نیکون در ایران
تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین

برگشت به صفحه نخست
مقالات

روش پخش زنده تصویر در اینترنت با استفاده از دوربین های نیکون

 

امروزه پخش زنده تصویر بر بستر اینترنت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و ارایه تصاویر حرفه ای و با کیفیت نیز به افراد کمک می کند تا به میزان بیشتری رضایت مخاطبان خود را به دست آورده و بر تعداد مخاطبان فعلی خود نیز بیفزایند. همچنین استفاده از دوربین های حرفه ای برای تولید تصاویر با کیفیت از سوی بلاگر ها و محتوا نویسان اینترنتی نیز یکی از روند هایی است که به سرعت در حال فراگیر شدن بوده و از این روی نیکون تلاش نموده است تا محصولات ساخت این کمپانی قادر به ارایه تصاویر زنده و با کیفیت برای پخش در بستر اینترنت باشند .

تعمیر دوربین نیکون

به طور خاص در زمان های پاندمیک ( همه گیر شدن جهانی یک بیماری ) و قرنطینه شدن انسان ها ؛ نیاز به برگزاری جلسات آموزشی آنلاین ؛ پخش زنده سخنرانی ها و مراسم ها از طریق اینترنت نیز یکی از دلایل استقبال گسترده از به کارگیری دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای برای پخش زنده تصویر در اینترنت شده است .

دوربین های DSLR یا حتی دوربین های میرورلس سری Z ساخت کمپانی نیکون قادر به ارایه تصاویر زنده با کیفیت برای پخش در اینترنت هستند . علاوه بر دوربین های با کیفیت ؛ لنز های مدرن و پیشرفته ساخت نیکون نیز دستیابی به تصاویر زنده و واقعی را امکان پذیر می نمایند و با به کارگیری این ترکیب ؛ ویژگی های مختلف موجود در درون دوربین های نیکون ؛ امکان پخش و ضبط فیلم های خلاقانه را بیش از پیش میسر نموده اند .

به عنوان نمونه ؛ یک لنز نیکون 50mm f/1.8 با ارایه عمق میدان به شدت کنترل شده در درون کادر تصویر ؛ سوژه را از پس زمینه جدا نموده و یک حالت کاملا واقعی و برجسته از آن به نمایش می گذارد .

تعمیر دوربین نیکون

پخش زنده تصویر با دوربین نیکون

برای ایجاد یک نمایش و پخش زنده تصویر ؛ اولین و ساده ترین ابزار مورد نیاز شما استفاده از یک کابل USB است و اگر تمایل به ارایه تصاویر با کیفیت تری دارید ؛ یک کابل انتقال تصویر HDMI نیز در این زمینه به شما کمک می نماید .

تامین نیروی کافی برای پخش تصویر و جلوگیری از قطع آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و از این روی یک باتری کاملا شارژ شده یا آداپتور برق مستقیم نیز از ابزار های مورد نیاز در زمان پخش تصویر می باشند . این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از منبع برق مستقیم ؛ مبدب برق AC سازگار با دوربین خود را باید تهیه کنید .

برای برقراری اتصال با استفاده از یک کابل USB ؛ برنامه مخصوص پخش زنده تصویر را باید روی کامپیوتر خود نصب کنید .

در صورت استفاده از یک کابل HDMI نیز کارت گرافیکی دریافت کننده سیگنال HDMI به همراه نرم افزار ویدیو کنفرانس را باید روی کامپیوتر خود نصب کنید .

در هر شرایط و در صورت استفاده از هریک از روشهای فوق ؛ وجود یک سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین ؛ الزامی است وجود یک منبع نور خوب و قوی برای نوردهی به صحنه مورد فیلمبرداری را نیز فراموش نکنید .

 

به طور خلاصه موارد زیر را به خاطر داشته باشید

تعمیر دوربین نیکون

برای اتصال با کابل USB

1 – دوربین را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.

2 – نرم افزار مناسب و سازگار ویدیو کنفرانس یا پخش زنده تصویر را در کامپیوتر خود نصب کنید .

3 – نرم افزار هایی همچون Ecamm Live (Mac), Vmix (PC), SparkoCam (PC) برای پخش زنده تصویر از دوربین نیکون بر بستر Zoom, WebEx, Twitch, Facebook Live و .... سازگار می باشند .

تعمیر دوربین نیکون

برای اتصال با کابل HDMI

این روش تصاویر بسیار با کیفیت تری را ارایه می دهد اما در هر صورت به کارت گرافیکی دارای درگاه HDMI بر روی کامپیوتر خود نیاز خواهید داشت .

1 – دوربین را با استفاده از کابل HDMI به کامپیوتر وصل کنید .

2 – کارت های ویدیویی از قبیل Elgato Cam Link, Magewell USB Capture, AJA U-TAP HDMI - AVerMedia ExtremeCap UVC-BU110 با دوربین های نیکون برای انتقال تصویر از طریق HDMI از سازگاری کامل برخوردار می باشند .

3 – نرم افزار مناسب ویدیو کنفرانس یا پخش زنده تصویر را در کامپیوتر خود نصب کنید.

4 – نرم افزار هایی همچون Ecamm Live (Mac), Vmix (PC), SparkoCam (PC) and OBS Studio (Mac or PC) قادر به دریافت تصویر HDMI از دوربین نیکون و پخش مستقیم آن بر بستر اینترنت در Zoom, WebEx, Twitch, Facebook Live و ... می باشند.

 

تعمیر دوربین نیکون

نمایندکی تعمیر دوربین نیکون